Jampílek a jeho společnosti patří mezi největší těžaře štěrkopísku v Česku a na Slovensku. Své budoucí plány s areálem ale v pondělí pro Hospodářské noviny nechtěl komentovat.
20.12.2022 Společnost GAVLAS v minulých dnech úspěšně dokončila prodej administrativně skladovacího areálu v Hostivici u Prahy. Z původní ceny 101 400 000 Kč se jí podařilo dosáhnout ceny 151 000 000 Kč.
Co o prodeji napsali:
Hospodářské noviny 5.12.2022
Nejcennější části podnikání někdejšího desetibojaře Roberta Změlíka změnily majitele. Rozsáhlé sídlo jeho zkrachovalé společnosti Starlife, výrobce potravinových doplňků, kterou Změlík loni přejmenoval na Netwomark 2002, získal podnikatel František Jampílek a jeho společnost České štěrkopísky.
Jampílek a jeho společnosti patří mezi největší těžaře štěrkopísku v Česku a na Slovensku. Své budoucí plány s areálem ale v pondělí pro Hospodářské noviny nechtěl komentovat.
Za celkem čtyři budovy v Hostivici u Prahy a přilehlý pozemek zaplatil 151 milionů korun. Odhadní cenu přeplatil zhruba o 50 milionů. Posudek si nechala zpracovat insolvenční správkyně firmy Kateřina Buďveselová. Právě ona se souhlasem soudu a hlavního zajištěného věřitele, PPF Banky, režíruje rozprodej majetku firmy někdejšího atletického šampiona.......
K největším a hlavně zajištěným věřitelům patří PPF Banka, které někdejší Starlife dluží přes 210 milionů korun. Právě té poputuje sto procent z prodejní ceny nemovitostí, neboť jsou součástí bankovní zástavy.
Změlík zachraňoval byznys s potravinovými doplňky postavený na multilevel marketingu už před dvěma lety, kdy se snažil využít zákonnou ochranu před věřiteli. Argumentoval tím, že jeho byznys tvrdě zasáhly dopady pandemie covidu, zejména problémy v dodavatelsko-odběratelských řetězcích. Postupem času se však problémy jeho firmy ještě více prohlubovaly a hlavní věřitelé, kromě PPF Banky to byly i velké leasingové společnosti, jej nemilosrdně poslali do konkurzu.
Zlatý medailista z olympijských her v Barceloně z roku 1992 založil společnost Starlife v roce 2003. Kromě potravinových doplňků firma svého času působila i v telekomunikacích, když provozovala tzv. šedého mobilního operátora. Tedy přeprodávala služby jedné z velkých telekomunikačních firem. Ani v tomto byznysu se mu ale příliš nedařilo a prodělal na něm desítky milionů korun.